top of page

REHBERİM KOLEJİ ORTAOKULU'NDA BİR GÜNÜM

Rehberim_logo_150.png

1 . Derslerimiz Başlıyor

     Her sabah  9.10'da derslerimiz başlıyor. Okulumuz sessiz okul. Derslere girerken ve çıkarken zil çalmıyor. Hepimiz sorumluluğumuzun farkındayız ve ders başladığında sınıfta oluyoruz. 

2. İngilizce öğreniyor, eğleniyorum.

5. sınıfta ağırlıklı dersimiz İngilizce. Üç farklı ingilizce dersim var. Üçü de çok eğlenceli geçiyor. Derste sürekli İngilizce konuşuyorum.  

3. Robotik kodlama dersim çok zevkli. 

Okulumuzun bilişim teknolojileri laboratuvarında arduino setleri ile ilginç şeyler yapıyor, çok eğleniyorum. Geçen gün arkadaşlarımla  müziğin ritmine göre yanı sönen lambalar yaptık. Müzik de halay müziği idi. Halay çekip eğlendik. 

4. Piyano dersi alıyorum.  

Müzik derslerini müzik atölyesinde yapıyorum,  Arkadaşlarımla birlikte hepimiz dersimize orglarımızla gelip piyano dersi alıyoruz. Yıl sonunda konser vermeyi planlıyoruz. 

5. Beden Eğitimi dersinde yüzme öğreniyor, yüzüyorum.

Beden Eğitimi derslerimizi bir hafta spor salonunda diğer hafta havuzda yapıyoruz. Havuz derslerinde kızlar ve erkekler olarak ayrılıyor, farklı öğretmenlerle farklı havuzlarda ders yapıyoruz. 

6. Öğle teneffüsünü çok seviyorum.

Arkadaşlarımla birlikte okulun yemekhanesine inip yemeğimi yiyorum. Yemekler okulumuzda hazırlanıyor. Mutfağımızda düşük kaliteli ürün ve donmuş gıda kullanılmıyor. 

7. Derslerden sonra etüte kalıyorum.

4.20'de derslerimiz bitiyor ve eğer öğretmenlerim dersteki gayretimi yeterli görmezlerse dersten sonra bireysel ders için kalmamı istiyorlar. Bunun için telefon edip velime önceden haber veriyorlar. Bireysel ders almamı isteyen öğretmenim gelip bana yetersiz olduğum konuyu tekrar anlatıyor. 

8. Eyotek programı ile ödevlerimi takip ediyorum.

Annem telefonuna kurduğu eyotek programı ile ödevlerimi takip ediyor. Akşam eve vardığımda bütün ödevlerime bu program ile ulaşabiliyorum. Eğer yapmadığım bir ödevim varsa bu program sayesinde annemin haberi oluyor. 

9. Ödevden sonra da çalışmak istiyorum çünkü...

Okulumuzda haftalık ders çalışma programı uygulanıyor. Bu program puanlı bir program ve benim puan alabilmem için çalışmam lazım.  Çalışmazsam annem babam da puan vermez. Puanlamaya onlar da katılıyor. Sınıf birincisine her hafta, okul birincisine her ay ödül var çünkü... Geçen yıl ödül olarak drone ve tablet vermişlerdi.

10. Öğretmenlerim sürekli velilerimle görüşüyor. 

Online derslerde bile derse girmezsem hemen arıyorlar. Sınıf öğretmenim sık sık velimi bilgilendiriyor. Branş öğretmenlerim de velime derslerim hakkında bilgi veriyor. 

Okulum ailemin bir parçası gibi. Okulumu seviyorum. 

bottom of page