top of page

REHBERİM KOLEJİ

ANADOLU LİSESİ'NDE BİR GÜNÜM

Rehberim_logo_150.png

1 . Keyifli derslerim başlıyor.

     Her sabah 09.00'da derslerim başlıyor. Alanında uzman öğretmenlerimle derslerimiz samimi arkadaş ortamlarına dönüşüyor ve ders dinlemekten, öğrenmekten keyif alıyorum. 

2. Bireysel çalışmam takip ediliyor. 

Sınıf rehber öğretmenim haftalık ders çalışma planları ile evdeki çalışmamı da takip ediyor. Akademik düzeyde sürekli değerlendiriliyorum ve bu değerlendirmelere göre çalışmama yön veriyorum. 

3. Ödevlerim ve sınavlarım

Ödevlerimi okulun takip sistemi üzerinden kendim takip ediyorum. Okul hem velime hem de bana kullanıcı şifresi veriyor. Bu şifre ile öğrenci takip programına girip ödevlerimi, sınavlarımı ve etütlerimi takip ediyorum.

4. Piyano dersi alıyorum.  

Müzik derslerini müzik atölyesinde yapıyorum,  Arkadaşlarımla birlikte hepimiz dersimize orglarımızla gelip piyano dersi alıyoruz. Yıl sonunda konser vermeyi planlıyoruz. 

5. Beden Eğitimi dersinde yüzme öğreniyor, yüzüyorum.

Beden Eğitimi derslerimizi bir hafta spor salonunda diğer hafta havuzda yapıyoruz. Havuz derslerinde kızlar ve erkekler olarak ayrılıyor, farklı öğretmenlerle farklı havuzlarda ders yapıyoruz. 

6. Öğle teneffüsünü çok seviyorum.

Arkadaşlarımla birlikte okulun yemekhanesine inip yemeğimi yiyorum. Yemekler okulumuzda hazırlanıyor. Mutfağımızda düşük kaliteli ürün ve donmuş gıda kullanılmıyor. Ayrıca okulun kafeterya bölümü de oldukça geniş ve ferah. Manzarası da çok güzel. Lüks bir kafeterya gibi. Arkadaşlarımla kafeteryada vakit geçirmeyi seviyorum. 

7. Derslerden sonra etüte kalıyorum.

4.20'de derslerimiz bitiyor ve eğer deneme sınavları ile tespit edilen eksik konularım için bireysel etüde kalıyorum. Bu etütlerde öğretmenlerimiz yetersiz olduğum konuları tekrar anlatarak başarımı artırmama yardımcı oluyor.

8. Bilgilendirme seminerleri ile hayatı tanıyor, geleceğimi planlıyorum.

Uzmanlarından meslek seçimi, meslekler, etkili des çalışma ve sınav kaygısı gibi konularda seminerler alıyorum. Bu sayede bilmediğim birçok şeyi öğreniyor ve geleceğimi planlıyorum.

9. Geziyorum...

Ben hem çok okuyorum hem de çok geziyorum. Şehir ve üniversite gezileri ufkumu açıyor. Gezdiğimiz üniversitelerin salonlarında ve  laboratuvarında büyük heyecan duyuyor üniversite sınavları için motive oluyorum.

10. Beni düşünen birileri var.

Etrafımda çalışma şeklimi, başarı durumumu bilen ve beni yönlendirerek sürekli motive eden birilerinin olması çok güzel. 

Hangi ders olursa olsun takıldığımda çok rahat bir şekilde yardım alabildiğim birilerinin olması çok güzel.

Beni düşünen birilerinin olması çok güzel...

bottom of page