top of page

REHBERİM KOLEJİ İLKOKULU'NDA BİR GÜNÜM

Rehberim_logo_150.png

     Her sabah 8.30’da okulda oluyorum. Arkadaşlarımla sınıfta buluşuyorum ve öğretmenimle birlikte kahvaltı yapmak için yemekhaneye iniyorum.

1 . Kahvaltımı okulda yapıyorum.

Kahvaltıdan sonra ders başlıyor, Eğlenceli dersler birbirini takip ediyor. Günde en az iki saat İngilizce konuşuyoruz. Müzik ve görsel sanatlar dersleri için atölyelere gidiyoruz. 

2 . Eğlenceli dersler başlıyor.

Drama ve akıl oyunları dersinde yeteneklerimizi geliştiriyoruz. Robotik kodlama dersinde arduino setleri ile eğlenceli etkinlikler yapıyoruz.  

3 . Derslerimizde  çok aktifiz.

Öğle vakti geldiğinde öğretmenimizle birlikte yemekhaneye gidiyor, birlikte yemek yiyoruz. Yemekler okulumuzda yapılıyor. Donmuş gıda ve hazır ürün kullanılmıyor. İstersem mutfağa gidip yemeklerin nasıl yapıldığını görebiliyorum. Tabii ki öğretmenimle birlikte.  

4 . Sağlıklı yemekler yiyorum.

Öğleden sonra beden eğitimi dersinde yüzme havuzuna gidiyorum. Havuza girmeden önce duş alıyorum.  Öğretmenlerim bana yardımcı oluyor. Havuzda yüzme öğreniyorum. Dersten sonra tekrar duş alıyorum.  Öğretmenim giyinmeme ve saçlarımı kurutmama yardımcı oluyor.  

5 . Yüzme öğreniyor, eğleniyorum.

Son derse girmeden önce öğretmenimizle birlikte tekrar yemekhaneye gidiyoruz. (Sadece anaokulu ve 1. sınıflar) Acıktık çünkü. Taptaze, okulumuzun mutfağında bizim için hazırlanmış kek, simit veya poğaçalardan yiyor, süt, meyve suyu veya bitki çayı içiyorum.  

6 . İkindi çayını seviyorum.

 16.10’da derslerimiz bitiyor ve ben eve gidiyorum. Annem Eyotek programından ödevlerimi kontrol ediyor.   Yemek yiyorum, dinleniyorum. Öğretmenimin verdiği programa göre çalışıyorum, kitap okuyorum. Yarın sabah daha dinç bir şekilde  okula gitmek   için vaktinde  yatıyorum. Okulumu seviyorum.

7 . Okulumu seviyorum. 

bottom of page